kombi bakımı nasıl yapılır

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı nasıl yapılır ve neden yapılır öncelikle ondan bahsedelim kombi bakımını her yıl yaptırmamız gerekmektedir. ama genelde herkes sadece kombi arızalandığında yada uzun yıllar sonra yaptırma kararı verir hatta bazıları da ben evimdeki kombiye 5 senedir bakım yaptırmadım hiçte bir şey olmadı diyor daha sonra da arıza yapınca da neden bu kadar masraf çıktı diyorlar işte bakımın en önemli faktörü budur.

kombi-bakimi

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

kombi bakımı cihazın ömrünü uzattığı aşikardır bununla birlikte yakıt tasarrufu ve en önemlisi daha büyük arızaların oluşmasını engelleyecektir.

Kombi Bakımını Kimlere Yaptırmalısınız

Kombi bakımı ciddiyet ve dikkat gerektiren bir iştir bunu da tabi ki konusun da uzman kişilerce yapılması çok önemlidir aksi taktirde bakım yaptıralım derken daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz peki bunu nasıl anlayacağız derseniz kurumsal kombi servisi çalışırsanız bu sıkıntıları düşünmenize gerek kalmaz

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

1) Öncelikle kombinin suyu boşaltılır dönüş filtresi sökülür.

kombi-bakimi-1

 

 

 

 

2)Genleşme tankının havasının tamamlanması

kombi-bakimi-2

3)Fan motorunun sökülerek temizlenmesi ve yağlanması

kombi-bakimi-2

4) Yan Odasının Kapakları Sökülerek Temizlenmesi

kombi-bakimi-3

5) Devirdaim pompasının sökülerek temizlenmesi

kombi-bakimi-4

6) tüm mekanik ve elektronik parçaların kontrolü yapılır.

daha sonra tüm parçalar özenle tekrar toplanarak kombinin suyu eklenerek devreye alınır kombi bakımından bizim kastettiğimiz budur. Bu dışında uygun fiyat diyerek insanlara  sadece kombinin kapakları açılarak tozu alınarak bakımını yaptık demesinler diye bur da detaylı bir açıklama yapmak istedik.

PETEK BAKIMI

kombi bakımını yaptırdık ama istediğimiz performansta petekler imiz ısınmıyor, peteklerim izin üstü ısınıyor ama altları ısınmıyor. Bunun birçok nedeni olabilir eğer kombi nizin bakımı anlattığımız gibi yapıldıysa aynı sorun devam ediyorsa petek temizliğini yapılması gerekebilir bununla da çözülmeyen sorunlarla karşılaştığımızda oluyor.

Peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor neler sebep olur biraz onlardan bahsedicez

1)Öncelikle kombinin yeterli olup olmadığına bakılmalı

2)Kombi Bakımı detaylı ve düzgün yapılması

3)Petek Temizliği aynı şekilde detaylı kimyasal ilaçla temizliği yapılması

kombi-bakimi-6

4)Petek Bağlantılarının doğru olması bu konuda çok önemli bir etkendir

kombi-bakimi-1

5)peteklerin havasının alınması da önemlidir.

kombi-bakimi-3

tüm faktörler göz önüne alınarak kontrolleri ve temizlikleri yapılırsa daha tasarruflu ve verimli ısınmayı elde edersiniz.

2 Responses to “kombi bakımı nasıl yapılır

  • güzel açıklayıcı olmuş ben daha önce bi çok servise kombi bakımı yaptırdım hatta yetkili servise bile bu kadar detaylı yapan olmadı güzel açıklamışsınız da bizde bunu yaptınız mı bunu yapacakmısnız diyince ona gerek yok buna gerek yok bi kapağını açıp temizliyip gidiyorlar 20dk sürmüyor

    • öncelikle merhaba servet bey biz ayka servis olarak sitemizde yayınladığımız her şeyi uygulamaktayız dediğiniz gibi piyasa da uygun fiyat adı altında sadece kombinize bakıp gidiyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir